تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
نرم افزار حسابداری
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک
خرید باغ و باغچه در ملارد
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
ساعت چوبی
جعبه لوح تقدیر
سایبان ماشین
اشکان کالا
رایج مگ
دانلود بازی کم حجم
مجوز موسیقی
مشاوره بازاریابی
وی شاپ
newwell نیوول
تهیه غذا در تهران
شکایت از پزشک
Buy kaspa miner
Buy ks3
Ks3 miner
هنگ درام


جاب ویژن - وضعیت کار در شهر کرج و استان البرز و تعداد فرصت های استخدامی آن s

جاب ویژن - وضعیت کار در شهر کرج و استان البرز و تعداد فرصت های استخدامی آن

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 454
» بازديد ديروز : 107
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 560
» بازديد سال : 453
» بازديد کل : 560
» اعضا : 0
» مطالب : 26

استان البرز، یکی از جدیدترین استان‌های کشور است که تنها کمتر از دو دهه از جدا شدن آن از استان تهران می‌گذرد. شهر کرج یکی از شهرهای بسیار بزرگ، پرجمعیت و مهاجرپذیر ایران است و خیلی از مردم به دنبال فرصت‌های استخدام کرج از شهرستان‌ها به این استان مهاجرت می‌کنند.

بسیاری از مهم‌ترین شرکت‌های داروسازی و تولید فرآورده‌های زیست‌شناختی در شهرک‌های صنعتی استان البرز مشغول به کار هستند که این استان را به قطب صنعت دارویی کشور تبدیل کرده‌اند. همچنین این استان یکی از تولید کنندگان اصلی گل رز در ایران است. این استان با میزبانی از کارخانه‌های متعدد صنایع غذایی، معادن فعال متعدد و صنایع شیمیایی و پلیمری و صنایع سلولزی، فرصت‌های شغلی متعددی را برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فرآهم آورده است. البته گفتنی است که این استان از وضعیت مطلوبی در بخش کشاورزی و باغداری نیز برخوردار است.

بررسی شرایط کار در کارخانه های مهم شهر کرج

استان البرز در بخش صنعت، بسیار قوی است. بیش از ۴۲ درصد از نیروی کار فعال استان البرز، در بخش صنعت مشغول به کار هستند و این آمار، حاکی از فرصت‌های متعدد استخدام کارگر در کرج است.

منطقه‌ی اقتصادی پیام با میزبانی از کارخانه‌های مواد غذایی پروتئینی، کارخانه‌های فرآورده‌های غلات، آرد و نشاسته، کارخانه‌های مواد شیمیایی و سوختی و کارخانه‌های صابون و شوینده نقش مهمی در تولید محصولات صادراتی در استان البرز دارد.

همچنین قابل ذکر است که کارخانه‌های ماشین آلات و دستگاه‌های برقی، صنایع غذایی و نوشیدنی و مواد دارویی و شیمیایی، به ترتیب، بیشترین میزان ارزش افزوده را در استان البرز به خود اختصاص داده‌اند.

آمار کار در البرز چگونه است؟

اکثریت جمعیت استان البرز مطابق با آمار سال ۱۳۹۵، در گروه سنی ۳۰-۳۴ سال قرار داشته و بنابراین، می‌توان گفت که عمده‌ی جمعیت این استان در سن استخدام هستند. به همین دلیل، طبیعی است که رقابت برای تصاحب فرصت‌های شغلی بسیار بالا باشد. با این وجود، با وجود فرصت‌های شغلی بسیار زیاد، به دلیل رقابت شدید برای تصاحب این فرصت‌ها، آمار بیکاری در این استان، آمار بالایی است. با این حال، انتظار می‌رود که تا سال ۱۴۱۰، رقابت برای تصاحب فرصت‌های شغلی و درصد بیکاری این استان به دلیل کاهش جمعیت در سن استخدام، کاهش یابد.

شرکت برکت کرج

شرکت‌های داروسازی البرز دارو، ایران دارو، سبحان دارو، تولید دارو و در فهرست شرکت‌های تابعه‌ی هلدینگ برکت قرار دارند. همچنین مجموعه‌ی برکت بیش از ۱۴ درصد از داروهای ضروری کشور را تأمین می‌کند و از این رو، سهم بسیار زیادی از استخدام کارگر در کارخانه های کرج را به خودش اختصاص داده است.

شرکت داروسازی برکت به دلیل وابستگی خود به ستاد اجرایی فرمان امام و بودجه‌های کلانی که در اختیار دارد، در حال حاضر توانسته خودش را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دارویی در کشور مطرح کند و این شرکت به قدری بزرگ است که شهرک داروسازی خودش را دارد.

شرکت داروسازی برکت علاوه بر ایجاد فرصت‌های اشتغال برای نیروهای کار غیرتخصصی و کارگران، فرصت‌های شغلی مختلفی برای نیروهای کار متخصص و تحصیل کرده دانشگاهی نیز فرآهم آورده است. این شرکت، بیش از ۳۵۰۰ نیروی کار تخصصی در حوزه‌ی سلامت و داروسازی دارد.

یک زنجیره‌ی کامل تولید دارو در این شهرک صنعتی وجود دارد و این شهرک صنعتی، ۲۰۰ هکتار زمین دارد که ۱۰۰ هکتار آن در اختیار واحدهای صنعتی مختلف است.

موقعیت‌های شغلی و استخدام در شهر کرج چه تعداد است؟

از تعداد کل فرصت‌های شغلی ثبت شده در این استان، بیش از ۳۲ هزار فرصت شغلی برای شهر کرج بوده است و کمتر از ۱۸ هزار نفر نیز در مراکز کار و کاریابی کرج ثبت‌نام کرده‌اند. با این آمار می‌توان متوجه شد که کمبود فرصت‌های شغلی به نسبت متقاضیان کار در شهرستان‌های دیگر استان البرز مثل طالقان، ساوجبلاغ، اشتهارد، نظر آباد و فردیس بسیار بیشتر از این کمبود در شهر کرج است.

در سال ۱۳۹۸، حدود ۳۹ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در مراکز کاریابی استان البرز به ثبت رسیده است و بیش از ۳۰ هزار نفر نیز در مراکز کاریابی استان البرز ثبت نام کرده‌اند و از این تعداد تنها حدود ۴۴۰۰ نفر استخدام شده‌اند.

همچنین آمار استخدام کرج در سال ۱۳۹۸،  از سوی مراکز کاریابی، ۲۷۵۵ نفر است که از این تعداد، ۱۹۵۸ نفر آقا و ۷۹۸ نفر خانم بوده‌اند.

میهن کرج

شرکت میهن، علاوه بر نیروی کار غیرتخصصی و کارگر ساده، نیاز بالایی به استخدام مهندس کشاورزی، مهندس شیمی و مهندس صنایع غذایی دارد. شرکت صنایع غذایی میهن، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنایع غذایی در ایران است که سهم بالایی از استخدام کارگر در کارخانه های شهر کرج دارد.

کار پاره‌وقت در شهر کرج

توسعه‌ی کسب‌وکارهای کوچک تولیدی و خدماتی در دهه‌ی گذشته، فرصت‌های استخدام کار نیمه وقت در شهر کرج را بسیار بالا برده است. همچنین بسیاری از مشاغل خدماتی در شهر کرج به صورت دو یا سه شیفتی هستند و کارفرمایان معمولا برای هر شیفت ۴ ساعته یک نفر را استخدام می‌کنند.

کارگر تولیدی در شهر کرج و شرایط استخدام آن

برای پیدا کردن آگهی‌های استخدام کارگر خط تولید در شهر کرج می‌توانید به وب‌سایت کاریابی جاب ویژن سر بزنید. در صفحه‌ی اصلی این وب‌سایت و در بالای صفحه، فیلتر انتخاب شهر را روی گزینه‌ی «کرج-البرز» یا «تمامی شهرهای البرز» قرار دهید و سپس روی دکمه‌ی «جستجو در مشاغل» کلیک کند. شما می‌توانید در سایت جاب ویژن، به صورت رایگان برای آگهی‌های استخدامی مشاغل موردنظرتان، رزومه بفرستید.

کارجویان رشته‌های مهندسی شیمی و صنایع غذایی چه فرصت های شغلی‌ای در استان البرز دارند؟

وجود بسیاری از کارخانه‌های صنایع غذایی در شهرک‌های صنعتی استان البرز، شانس استخدام کرج برای رشته‌های مهندسی صنایع غذایی و مهندسی شیمی را بسیار افزایش داده است. از مهم‌ترین کارخانه‌های صنایع غذایی کرج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

زر ماکارون

کارخانه چای دبش

کارخانه شیلتون (تن ماهی جنوب)

جمع بندی

شهر کرج قطب داروسازی کشور و یکی از صنعتی‌ترین شهرهای ایران است. بزرگ‌ترین شهرک صنعتی ایران، یعنی شهرک صنعتی اشتهارد به همراه تعداد زیادی شهرک صنعتی دیگر که میزبان صنایع پلاستیک و پلیمر، کارخانه‌های متعدد صنایع غذایی، لوازم الکترونیکی، ماشین آلات صنعتی و هستند، در حاشیه‌ی شهر کرج وجود دارند. برای مشاهده فرصت‌های استخدامی این کارخانه‌ها می‌توانید سری به سایت کار و استخدام جاب ویژن بزنید.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد